KURS KITESURFINGU IKO

Jako Szkoła Kitesurfingu KiteTherapy oferujemy profesjonalne kursy kitesurfingu IKO w najlepszych lokalizacjach. W naszej ofercie kursy na Sycylii, w Egipcie i w Wietnamie. Gwarantujemy profesjonalne podejście i szybkie postępy w nauce.

Gdzie mogę zrobić kurs?

NAUKA KITESURFINGU

Co to jest kitesurfing i czemu wymagane jest przejście szkolenia?

Kitesurfing (inaczej kiteboarding) to ekstremalny sport wodny. Kiteboarder operując “kierownicą” tzw. barem, steruje latawcem by przetworzyć siłę wiatru do poruszania po tafli wody na desce. Kiteboarding jest jedną z dyscyplin sportowych korzystających z latawca, do których zalicza się też m.in.: landkiting oraz snowkiting, które różnią się od siebie powierzchnią terenu po której można się poruszać i rodzajem deski. Osoby decydujące się na uprawianie kitesurfingu powinny być świadome faktu, że należy on do sportów ekstremalnych to znaczy tych o podwyższonym ryzyku. Dla bezpieczeństwa własnego oraz innych osób przed rozpoczęciem samodzielnej przygody z kitesurfingiem konieczna jest zdobycie wiedzy i szeregu umiejętności poprzez przejście treningu pod okiem wyspecjalizowanego instruktora. Podstawowe szkolenie z kitesurfingu kończy się po przejściu poszczególnyc h stopni “wtajemniczenia”, kiedy kursant osiągnie całkowitą niezależność w obsłudze specjalistycznego sprzętu sportowego, umie zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych osób korzystających ze spotu (miejsca do uprawiania kitesurfingu) oraz potrafi osiągnąć planowaną wysokość względem wiatru czyli swobodnie płynąć na kitesurfingu. Zapraszamy na obozy kitesurfingowe na Sycylii, Egipcie i Wietnamie!

Pełen kurs kitesurfingu to pakiet IKO 1 + 2 + 3

Podstawowy kurs kitesurfingu IKO 1 – Discovery (średni czas 2 godziny)

Wprowadzenie w świat kitesurfingu, przygotowanie przed wejściem do wody, nauka zasad bezpieczeństwa. Ćwiczenia teoretyczne wykonywane są na lądzie, a podstawowe ćwiczenia praktyczne, w zależności od miejsca, prowadzone są na lądzie lub w wodzie.

POZIOM 1A

Ocena SEA (spot, środowisko, aktywność)
Trzymanie, noszenie i zabezpieczanie latawca na lądzie

Przygotowanie sprzętu do wejścia na wodę

POZIOM 1B

Zastosowanie systemów bezpieczeństwa

Sprawdzenie gotowości przed wystartowaniem latawca

Startowanie i lądowanie jako asystent

POZIOM 1C

Pierwsze sterowanie latawca i poznawanie krawędzi okna wiatrowego

Wyrobienie nawyku puszczania baru

Skręcenie i odkręcanie linek
POZIOM 1D
Sterowanie latawca jedną ręką

Podstawy zasad trymowania latawca

Chodzenie z latawcem

Startowanie i lądowanie jako pilot

Teoria okna wiatrowego
POZIOM 1E
Aktywacja systemu bezpieczeństwa z latawcem w locie

Lądowanie latawca

Pakowanie sprzętu

Średniozaawansowany kurs IKO 2 – Advanced (średni czas 4 godziny)

Nauka wykorzystywania mocy latawca do pływania w wodzie (tzw. body dragging)
POZIOM 2F
Wchodzenie i wychodzenie z wody sterując latawcem (w zależności od rodzaju miejsca do nauki ten etap może być później)

Restartowanie latawca z wody
POZIOM 2G
Body-drag z wiatrem, latawiec stabilnie

Body-drag z wiatrem, latawiec w ruchu ósemkowym
POZIOM 2H
Body-drag pod wiatr

Body-drag z deską

Wprowadzenie do self-rescue czyli samo-ratunek w wodzie
POZIOM 2I
Wprowadzenie do zasad pierwszeństwa na spocie

ćwiczenia z deską na nogach – steady pull

Start z wody

Kontrolowane zatrzymanie

Niezależny kitesurfer kurs IKO 3 – Advanced (średni czas kursu 8 godziny)

Doskonalenie jazdy, kontrolowanie prędkości przez ostrzenie, płynięcie pod wiatr, nauka płynnych zwrotów, samodzielne startowanie i lądowanie latawca, dodatkowo nauka jazdy na przedniej krawędzi deski – toeside, jibe.
POZIOM 3J
Kontrolowanie prędkości przez ostrzenie
POZIOM 3K
Płynięcie pod wiatr
POZIOM 3L
Płynne zmiany kierunków
POZIOM 3M
Jazda na przedniej krawędzi deski – toeside

Jibe czyli zwrot z przejściem z tylnej na przednią krawędź deski
POZIOM 3N
Nauka samodzielnego startowania latawca

Self-rescue (samo-ratunek) na głębokiej wodzie

Jaki kurs kitesurfingu wybrać? Kurs grupowy czy kurs indywidualny?

Jeżeli chcesz zacząć przygodę z kitesurfingiem możesz zacząć w grupie 2 osób. Pierwsze 2-3h zajęć możecie zrobić razem. Kurs grupowy dedykowany jest jedynie polecany osobą o tej samej wadze. Następne kroki proponujemy stawiać oddzielnie i wykupić kurs indywidualny dla lepszej skuteczności. Indywidualnie zrealizujesz program kursu szybciej i efektywniej. Jeżeli różnica wagi między osobami w grupie nie jest znacząca, możliwe jest kontynuowanie nauki kitesurfingu w grupie. Należy pamiętać że podstawowy kurs grupowy uwzględnia jeden sprzęt i instruktora na dwójkę kursantów. Studenci dzielą się czasem po połowie. W naszej ofercie jest również kurs „Progress” z wideo analizą w cenie. Kurs kitesurfingu Progress proponujemy osobą zaawansowanym którzy chcą nauczyć się nowych manewrów, skoków, tricków, pływania na innego typu deskach i innych bardziej skomplikowanych elementów. Zajęcia na wodzie rejestrowane są kamerką przez instruktora. Po zajęciach na wodzie przechodzimy do omówienia zajęć oglądając nagrane na wodzie filmy. Filmy ze szkolenia dostaniesz na pamiątkę. Wybierz kurs kitesurfingu który Cię interesuje! Polecamy zarezerwować kurs wcześniej! Nie wiesz jaki kurs kitesurfingu lepiej wybrać? Napisz do nas a podpowiemy Ci co dla Ciebie najlepsze! Mamy ponad 13 lat doświadczenia w szkoleniu. Jesteśmy tutaj żeby przekazać Ci pasję do najlepszego sportu na świecie!

Jako Polska Szkoła kitesurfingu Kite Therapy organizujemy wyjazdy i obozy kitesurfingowe w najlepszych miejscach na świecie.

Kitesurfing kurs – Sycylia, Wietnam, Egipt

 

Gdzie chcesz uczestniczyć w kursie kitesurfingu i kiedy?

Aktualnie prowadzimy kursy kitesurfingu w trzech destynacjach które uważamy za najlepsze:

Sycylia – MAJ-październik

Sycylia – Lo Stagnone – idealne miejsce do nauki kitesurfingu na każdym poziomie zaawansowania! Sezon trwa od kwietnia do końca września. Ogromna laguna z płytką i płaską wodą do tego wiatr termiczny i klimat La Dolce Vita. Loty z Polski do Trapanii (2h.20min) Kurs kitesurfingu tutaj to bułka z masłem. Czego chcieć więcej?

WIETNAM – Listopad-Marzec

Wietnam – My Hoa – jedyne miejsce w Wietnamie z laguną. Sezon od listopada do marca. Laguna zależna od pływów z płytką wodą. Klimat Wietnamu jest niesamowity! Dla poczatkujących laguna a dla chętnych fale i silny wiatr. Idealne miejsce na zimę!

Egipt – Kwiecień

Egipt – El Gouna – prywatne miasto w Egipcie zbudowane na wzór Wenecji. Ogromna wypasiona baza, pewny wiatr, 4h lotu z Polski. Płytka woda, sezon 365 dni w roku!

 

Prowadzimy kursy kitesurfingu IKO organizujemy szkolenia kitesurfingowe

 Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów kite surfingowych. W naszej szkole po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat IKO. Osiągając poziom IKO 3 Independent możesz pływać na własną odpowiedzialność. Certyfikat IKO  (Vcard)  umożliwia wypożyczenie sprzętu na całym świecie. Przed kursem uczestnik szkolenia zobowiązany jest wypełnić krótki formularz. Kursant zobowiązany jest do słuchania poleceń instruktora podczas kursu. Zajęcia odbywają się tylko w dni wietrzne. KiteTherapy nie gwarantuje dowozu kursantów w miejsce zajęć. Staramy się wybierać miejsca do szkolenia które są najbardziej odpowiednie do nauki. U nas nie ma czegoś takiego jak niewykorzystane godziny zajęć. U nas płacisz tylko za wypływane godziny. Zastanawiasz się jaki kurs wybrać? Polecamy na początek szkolenie grupowe. Następnie po pierwszych godzinach proponujemy szkolenie indywidualne. Na początku trzeba skupić się na umiejętności sterowania. Następnie body dragi. Po udanym ćwiczeniu bodydrag pod wiatr przechodzimy do startów z deską i przepłynięcia krótkiego dystansu w lewo i prawo. Następnie dochodzimy do pływania na desce pod wiatr i robienia zwrotów. Nie ma czegoś takiego, że musisz ukończyć kurs kitesurfingu. Jeżeli zatrzymałeś się na jakimś poziomie zawsze możesz jeszcze raz zacząć od etapu na którym wcześniej skończyłeś. Tego się nie zapomina, to jest jak jazda na rowerze. Szkolenia w naszej szkole odbywają zawsze bezpiecznie i efektywnie dla. Oferujemy również wypożyczenia sprzętu kite. Pamiętaj że kursant z pozytywnym nastawieniem zrealizuje program kursu szybciej i lepiej! W 3-4 wietrzne dni jesteś wstanie zrealizować cały kurs kitesurfingu. Jest to optymalny dla kursanta czas przyswajania wiedzy. Godzinę zajęć ustalmy w oparciu o prognozę, warunki, umiejętności i preferencje kursanta.

Instruktorzy IKO
szkolenia kitesurfingowe

Dla początkujących najbardziej polecamy Sycylię!

Polecamy dla początkujących indywidualny kurs kitesurfingu ponieważ jest to najbardziej efektywna forma nauki kitesurfingu. Instruktor jest w 100% tylko dla kursanta a kursant może wykorzystać pełne godziny zajęć z własnym sprzętem. Polecamy idealne miejsce Lo Stagnone na Sycylii, bezpieczne warunki i ogromna laguna pozwalają przeprowadzić szkolenie najefektywniej i najbezpieczniej. Szkolenia grupowe polecamy jedynie na początku czyli pierwsze 3h ponieważ wtedy nauka jest bardziej teoretyczna a instruktor dużo opowiada, szkolenia z obsługi sprzętu, obchodzenia się z latawcem, używania safety, jak na kite działa wiatr i wiele innych. Dopiero naukę kolejnych elementów rozpoczynamy w wodzie. Wtedy najlepsze podjęcie jest nauki indywidualnej sam na sam z instruktorem.

Kto może przystąpić do kursu kitesurfingu?

Najlepiej gdy osoba przystępująca do zajęć ma min. 12 lat oraz osiągnęła wagę 35 kg, nie ma z kolei górnej granicy wieku oraz wagi kursanta jeżeli istnieje trapez (uprząż którą zakłada kitesurfer) dopasowany do kursanta. Głównym wymogiem jest jednak indywidualna gotowość do podjęcia nauki. Kursant powinien: umieć podążać za instrukcjami prowadzącego zajęcia, posiadać podstawowy stopień sprawności fizycznej, rozumieć że kitesurfing to przede wszystkim obcowanie z Naturą, a latawiec lata tylko gdy wiatr wieje z odpowiednią siłą oraz mieć chęć do podjęcia nauki. Dlatego też zdarza się, że dzieci poniżej 12 roku życia mogą przystąpić do kursu gdy ich stopień sprawności fizycznej i indywidualnej gotowości pozwala na podjęcie nauki.

Ile trwa nauka kitesurfingu i jakie są etapy wg IKO?

Czas trwania nauki na kitesurfingu jest zależny od wielu czynników. Większość osób biorących udział w indywidualnym szkoleniu po:

6-7 h ćwiczy starty z wody i przepływa pierwsze metry stojąc na desce;

8-12 h potrafi swobodnie płynąć w obu kierunkach, na początku spływa z wiatrem i stopniowo zaczyna utrzymywać swoją wysokość względem wiatru poprzez krawędziowanie deski;

13-20 h płynie ostro na wiatr, umie lub uczy się robić zwrot, pod okiem instruktora startuje i ląduje latawiec, nabiera doświadczenia w poruszaniu się po akwenie wodnym wśród innych kitesurferów, potrafi zastosować system bezpieczeństwa oraz zna self-resue (samo-ratunek), zna potencjalne zagrożenia bardziej w teorii niż w praktyce;

20-30 h ma doświadczenie pływaniu pod wiatr i z wiatrem, potrafi robić zwroty, bezpiecznie startować i lądować latawiec, zdobywa doświadczenie na wodzie i uczy się kolejnych ewolucji takich jak toeside, jibe, pop i skoki.

Czas trwania nauki zależny jest od wielu czynników m.in.: wiedzy kursanta, szybkości nauki, warunków pogodowych podczas kursu, rodzaju spotu (płytka/głęboka/płaska/zafalowana woda). Przykładowo czas nauki może okazać się krótszy dla osoby, która posiada doświadczenie w innych dyscyplinach sportowych. Kursant, który ma już wyćwiczone skupienie i sprawność fizyczną, wyćwiczone umiejętności techniczne, uprawiał już np. inne sporty wodne (czyli czuje się swobodnie w wodzie i na wietrze, rozumie prawa natury): żeglarstwie czy windsurfingu lub innych dyscyplinach tj. snowboarding, wakeboarding czy inne dyscypliny szczególnie te ekstremalne.

Muszę wcześniej zarezerwować kurs kitesurfingu?

Zarezerwuj swój kurs wcześniej! Jesteś pewny, że instruktor będzie dostępny i będziesz mógł wykorzystać w pełni zaplanowane lekcje. Wolisz zrealizować swój kurs sprawnie i szybko? Wybierz kurs i skontaktuj się z nami wcześniej lub napisz do Nas przez formularz rezerwacji. Jeżeli nie jesteś w stanie zarezerwować kursu wcześniej wpadnij! Coś wymyślimy!

Cena za kurs kitesurfingu IKO

Cena za kurs kitesurfingu w Wietnamie

Cena za kurs kitesurfingu zależy od ilości wypływanych godzin. Przy 12 godzinach za kurs indywidualny cena za 1h to 50$. Kurs grupowy przy 12 godzinach to 70$/dwie osoby

Cena za kurs na Sycylii

Przy 12 godzinach za kurs indywidualny cena za 1h to 55$. Kurs grupowy przy 12 godzinach to 80$/dwie osoby

Cena za KURS W EGIPCIE

Cena za kurs zależy od ilości wypływanych godzin. Przy 12 godzinach za kurs indywidualny cena za 1h to 55$. Kurs grupowy przy 12 godzinach to 80$/dwie osoby

pływanie razem
Profesjonalni instruktorzy kitesurfingu
kite sycylia
foil

TEAM

wojciech stopa instruktor iko

Wojciech Stopa

IKO INSTRUCTOR

ewa wojtowicz

Ewa Wójtowicz

IKO INSTRUCTOR

Napisz lub zadzwoń do nas by zarezerwować kitesurfingową przygodę.

Kitesurfing i pływanie przy zachodzie słońca na Sycylii, w Egipcie lub Wietnamie to jedna z najlepszych przygód!

Z pozdrowieniami Twoi instruktorzy – Ewa i Wojtek

Wojtek +48 511 317 633

Ewa +48 518 196 819

E mail : office@kitetherapy.eu

couplegoals